Takmičenja

Takmičenja

Goran Stevanović u klasi mr. Vojina Vasovića, u toku studija na Akademiji umetnosti-SPU osvojio je prestižne nagrade:

izrada3_11_of_51- I nagrada na Medjunarodnom takmičenju Dani harmonike u Smederevu, 2006. godine;

- I nagrada na Medjunarodnom takmičenju harmonikasa u Puli, 2007 godine;

- II mesto i titula vicešampiona svijeta na Svjetskom kupu za harmonikaše u Washingtonu DC. (USA) OD 13-18.Augusta, 2007. godine;

- V mjesto na prestižnom takmičenju ARRASATE u Španiji, decembar 2007 godine;

- III nagrada na takmičenju u Tiencinu,Peking NR Kina oktobar, 2008. godine.

Studenti klavira  takodje  postižu sjajne rezultate :

- Deveto takmičenje mladih pijanista u Nišu, 2006. godine Goran Stevanović i Slaviša Stojanović u disciplini klavirska dua osvajaju I nagradu.

Peto medjunarodno takmičenje Davorin Jenko Beograd od 20-26.februara, 2008 godine studenti Akademije umjetnosti, osvojili su sledeće nagrade:

- I nagrada Dario Zombra i Bojan Sofrenić, klasa mr. Aleksandra Radosavljević;

- II nagrada Milena Vukosavljević i Slaviša Stojanović, klasa Prof.dr. Dubravka Jovičić;

- III nagrada Jasna Jusović i Dubravka Radović, klasa Prof.dr. Dubravka Jovičić.

Deseto takmičenje Mladih pijanista u Nišu, mart 2008.godine:

- I nagrada Milena Vukosavljević i Slaviša Stojanović, klasa Prof.dr. Dubravka Jovičić;

- I nagrada Jasna Jusović i Dubravka Radović, klasa prof. dr Dubravka Jovičić.

Prvo medjunarodno pijanističko takmičenje Banjalučko bijenale, 23-25. maja 2008:

- I nagrada, Herceg Novi, 20.-23.3.2009;

Takmičenja i aktivnosti studenata Akademije umetnosti u akademskoj 2009/2010.

- januar 2010. godine „Kustendorf” studenti glume: Danka Ignjatović III godina, Nenad Blagojević IV godina, Gavrilo Jovanović IV godina i Ivan Petrović IV godina;

-17.-22. januar- Master klas u Dubrovniku, učestvovali studenti Marko Tomić I godina i Siniša Pajić IV godina;

-26.-28. marta -Treće međunarodno takmičenje solo pjevača „Bruna Špiler”, osvojene dvije prve i jedna treća nagrada.Siniša Pajić ja osvojio dvije prve nagrade , a Marko Tomić je osvojio III nagradu;

-28. april Gitar festival u Donjem Milanovcu „Zlatna nota”, učestvovao student Draganče Pavlović, gitara I godina, i osvojio I nagradu, klsa Mr. Miloš Janjić;

-30. aprila- I Međunarodno takmičenje harmonikaša u Istočnom Sarajevu, osvojene jedna prva nagrada i dvije druge nagrade. Mladen Vukmir I nagrada, Damir Vasiljević-Toskić i Vasilije Stamenković II nagrada, klasa Prof. Vojin Vasović;

-9. maj Međunarodno takmičenje solo pjevanja „Petar Konjović”, Beograd, Siniša Pajić, III nagrada;

-12. maja Otvaranje izložbe studentskih radova sa Grafike i dizajna, Galerija, Bijeljina;

-14. maj Međunarodno takmičenje posvećeno Šopenu, u Tuzli. Nastupio je student Nikola Grujičić, I godina iz klase Mr. Aleksandra Radosavljević

-12-15. maja na Međunarodnom festivalu klasične gitare nastupio je student Draganče Pavlović, I godina, i dobio III nagradu, klasa Mr. Miloš Janjić.

-23. maj Međunarodno pijanističko takmičenje u Banja Luci. Nastupio je student Dario Zombra iz klase Mr. Aleksandra Radosavljević, i osvojio III mjesto.

-Na konkursu koji je raspisan iz oblasti dizajna, kategorije plakata, vizuelnog identita i fotografije, rad studenta sa Odsjeka za dizajn i grafiku Milan Dragičević, II godina, ušao je je u uži izbor, i kao takav će učestvovati na izložbi koja će se održati na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, 26.maja, kada će se dodijeliti I, II i III mjesto.

-28. maj „Takmičenje mladih harmonikaša”, Lazarevac. Nastupaju studenti ioz klase prof. Vojin Vasović i mr Predrag Kostović (Vasilije Stamenković, Damir Vasiljević-Toskić, Luka Mijaliović,Miloš Savić)

-29. maj studenti Glume (II, III i IV godine) nastupaju sa predstavom „CAJKAČA” na Festivalu „Sterijino pozorje”- “Pozorje mladih” u Novom Sadu.